CRI JOLANTA - strona główna O firmie
O firmie CRI JOLANTA
Historia firmy
Ważne wydarzenia
Zakres działalności firmy
Referencje
Informacje
Produkty
Usługi
Cenniki
Promocje
Serwis techniczny
Kontakt
Linki

Napisz do nas!

info@crijolanta.com.pl
. .   

HISTORIA FIRMY

Firma CRI JOLANTA powstała w 1990 roku w Wodzisławiu Śląskim. Celem działalności firmy było propagowanie technologii komputerowych i informatycznych na rynku polskim. Przejawiało się to w dostarczaniu sprzętu komputerowego i oprogramowania dla polskich przedsiębiorstw.

W związku z dynamicznym rozwojem technik multimedialnych na rynku światowym firma CRI JOLANTA, jako pierwsza w Polsce, rozpoczęła w 1991 roku szeroką promocję tego typu produktów i wyznaczyła sobie nowy cel działalności - systemy komputerowego przetwarzania, analizy, rozpoznawania i pomiarów obrazów. Zaowocowało to podpisaniem umowy dystrybucyjnej z firmą DIGITHURST i uzyskaniem autoryzacji na sprzedaż jej multimedialnych interfejsów wideo.

Ze względu na wzrastające zapotrzebowanie klientów z całej Polski na oferowane przez nas produkty i usługi, w 1992 roku została podjęta decyzja o przeniesieniu siedziby firmy do Gliwic. W tym też roku odbyła się także nasza pierwsza publiczna prezentacja oferowanych przez nas produktów multimedialnych na targach SOFTARG'92 w Katowicach. Odbiło się to szerokim echem w mediach polskich.

Kolejne dwa lata działalności firmy zostały poświęcone na stworzenie pierwszego polskiego profesjonalnego oprogramowania do komputerowej analizy, przetwarzania, rozpoznawania i pomiarów obrazów przy wykorzystaniu specjalistycznych interfejsów wideo (frame-grabberów i procesorów wideo). Efekt naszej pracy to oprogramowanie MARS Professional 1.0. Zostało ono publicznie zaprezentowane na targach SOFTARG'95 w Katowicach.

W 1995 roku została nawiązana współpraca naszej firmy z firmą ESCOM Computer Polska, która umożliwiła nam zaoferowanie sprzętu komputerowego dla szerokiej rzeszy odbiorców. Jednak wzrost wymagań naszych klientów wymusił na nas produkcję także własnych komputerów znanych po nazwami CRI BEN, CRI EVA, CRI ZOE, CRI MIX i CRI REX. Produkcja tych komputerów rozpoczęła się w 1996 roku.

Rok 1997 to rok, w którym nastąpiła zmiana lokalu siedziby firmy w Gliwicach, a także rozpoczęcie działalności związanej z usługami z dziedziny telekomunikacji. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu naszych klientów na usługi internetowe w 1999 roku został uruchomiony nasz własny serwer internetowy, dając nam możliwość oferowania bogatszego zakresu usług telekomunikacyjnych między innymi serwerów WWW i kont e-mail.Wszystkie pytania i komentarze do tej strony prosimy kierować do criadmin@crijolanta.com.pl
Copyright (C) CRI JOLANTA. Ostatnia modyfikacja: 19.04.2000.